Декември, време е да ја почуствуваме празничната еуфорија, да го засакаме студот и да научиме да уживаме во снегот. Божиќ не е Божиќ без снег, зар не? Без разлика дали го славите на 25 декември или 7 јануари, суштината на Божиќ е иста. А прославувањето на Нова година носи надеж за поубава година, полна со здравје и љубов. Затоа Ви нудиме слики од различни сликари, кои во себе го носат празничниот дух. Уживајте.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

12

13

14

15

16

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТопол дом со празнична атмосфера
Следна објаваНаправи сам | Дедо Мраз пакетче
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР