8

Празниците се секогаш добар потсетник дека топлата атмосфера во домот, споделувањето љубов и пријатните мигови поминати во кругот на семејството се најубавите нешта кои можете да си ги ,,подарите’’ на себе. Совршена инспирација е овој прекрасен дом, кој едноставно зрачи со радостa, топлината и оптимизмот кои изненадуваат на секој чекор, во духот на престојните новогодишни и божиќни празници. И припаѓа на шпанската дизајнерка Esther Martín, која создава ремек дела од хартија и картон. По едногодишната потрага по нов дом, се вљубила на прв поглед во оваа куќа, која била како пресликана од нејзините соништа. Некогаш стара и руинирана фарма, која цели четириесет години била напуштена, денес, благодарение на упорноста на дизајнерката, претворена е во идилично семејно гнездо, во кое таа и нејзините ќерки уживаат во благодетите на природата и смирениот живот далеку од градот. Цели три години сопственичката посветено учествувала во реновирањето, а и самата ја преуредувала куќата, па поголемиот дел од декорот и деталите во домот се токму нејзини лични изработки. Зад архаичната камена градба, внатрешноста сега ја краси топол рустичен ентериер, со дрвени допири насекаде во просторот, смирени бои, многу удобни материјали, и безброј слатки и романтични декорации. А, кога божиќната атмосфера ќе пристигне во домот, тогаш вистинска празнична магија се случува во секој агол и простор, и во ентериерот, и во градината.Почувствувајте ја!

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПразнична колекција | ZARA Home
Следна објаваПразничниот дух во декември
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР