По 8 години истражување на велосипедските несреќи индустриските дизајнерки Anna Haupt и Terese Alstin ја создадоа невидливата велосипедска кацига. Идеја од милион долари, која може да спаси многу животи.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНационална недела на библиотеките
Следна објаваСаемски импресии 2014
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР