Неверојатна одговорност, животен предизвик или животен благослов – што претставуваат за Вас Вашите деца? За аниматорот Tom Janiv, неговата ќерка е неицрпна инспирација дури и во најсекојдневните ситуации: ова видео со наслов „Уште 5 минути…“ има за цел да покаже што значи играта во очите на едно дете. Кога Вашите деца Ви велат дека ќе останат да поиграат уште 5 минути, Ваше е да ги послушате затоа што вистинската имагинарна моќ на нивните срца лежи токму во последните 5 минути…

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНежен гламур : Домот на Камерон Диаз
Следна објаваДали и Данте | 1957 година
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР