Прекрасни езера сместени на територијата на Полска фотографирани од птичја преспектива од страна на Kacper Kowalski. Различни годишни времиња, променливо ниво на водата, променлива околина… сето тоа документирано во неколку фотографии. Прекрасно.

1

2

3

4

5

СПОДЕЛИ
Претходна објаваRobert Pattinson за Dior Homme
Следна објаваZara TRF | есен/зима ’13/’14
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР