Откако ги погледнавме славните автори со нивното однесување кога би биле на Instagram, наидовме на уште една интересна игра со hashtag-ови: со користење на #bookswithalettermissing и со масовно распространување на Twiter, идеите на читателите ширум светот беа крајно иновативни, духовити и уникатни. Се’ што е потребно е една буква да недостасува… Нетипична, но прилично добра идеја, која не секогаш е естетски претставена – ние избравме пет примери да ги споделиме со Вас.

1

2

3

4

5

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСекојдневните ритуали на цртежи од 60×60
Следна објаваПрада | Вистински фантазии
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР