„Back in The Day“ е три минутно дело на Rok Predin под продукција на Richard Barnett во кое се опишува еден ден на едно просечно семејство пред сите да не зафати модерниот начин на живот. Станување, утрински ритуали, првото кафе и цигара, појадок и заминување на децата на училиште… случувања се до крајот на денот. Се сеќавате ли на тие денови?

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеговите стари валкани чизми
Следна објаваКуќната забава на Големиот Гетсби
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР