„Пиратот на љубовта“ е анимиран документарец за аутсајдер музичар, Daniel C. Приказна за љубовни песни кои кружеле во Рејкјавик, Исланд ширејќи се насекаде. Музика украдена од 4 работници на кои им се допаднала музиката и си направиле копии за себе. Никој не знае кој е навистина Daniel C. Ова е историја која ја следи љубовна песна полна со душа и чувство на осаменост.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВоините на светлината
Следна објаваDior во Париската опера
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР