Контрастот е главниот тренд за ноктите оваа сезона. Ви претставуваме неколку предлози, директно од модните писти. Земете ги лаковите и не плашете се да експериментирате.

Двобоен маникир – контрасни бои и различни форми.

333

444

555

Металик нота на вашите нокти – цртеж или едноставна линија во сребрена или златна нијанса.

666

777

Темни нокти во нијанси на црна, виолетова, сина, зелена.

888

Бледи млечни тонови на ноктите– нетурално и минималистичко.

999

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПариз на дланка | Mandarin Oriental hotel
Следна објаваРедизајн на љубовни книги
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР