По повод вечното славење на љубовта и вечната потрага по истата, независно дали е тоа само уште еден индикатор на 100 години самотија – Ви прикажуваме поинаков пристап на страниците на Вашиот живот, испишани со љубов уште од древни времиња. По алтернативните корици на Шекспир и редизајнираните наслови на Мураками, следува палета на емоции, обвиткани со љубов. Можеби сеуште не сте ги направиле Вашите чекори за паметење

1

Студиото [re]design создаде 14 суштински редизајни на љубовните романи, од Пруст преку Набоков до Ирвинг: совршено создадени во минималистичка хармонија, со срцевидниот облик во центарот на графичкиот израз. Имуни на љубов или имуни на искажувањето љубов, неочекуваното „P.S. Те сакам“ е нештото кое ќе Ви го разубави денот.

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

„Да љубите или да бидете љубени, тоа е повеќе од доволно. Не барајте ништо понатаму. Не постои друг бисер кој може да го најдете во мрачните набори на животот.“

– Виктор Иго

16

17

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПролетни трендови за нокти
Следна објаваТивкиот град: Зима во Париз
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР