Каков тип на куче би биле познатите?

Bob Marley.

Blues Brothers – филмски ликови од истоимениот филм.

Spok – лик од серискиот филм Star Track.

Andy Warhol – познат фотограф.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Гооол
Следна објаваCARMA | Велосипед од стар Мерцедес
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР