Поттикнати од сончевото утро, за фото на денот ја одбравме фотографијата на Тaren Мaroun која не’ потсети на топлото лето кое во долгите зими ни изгледа како да било многу одамна и притоа среќните летни спомени бледо ги паметиме. Дали Вие се сеќавате на летото?

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБарби бар | Тајван
Следна објаваДа сакаш вистински | Приказна која ќе ве промени
Величeњето и практикувањето на креативната страна на животот предизвикана од љубовта кон убавото ја одликува со особен креативен шарм и инспирација затекната на различни места. Пасионирана вљубеничка во визуелните форми на уметност, ја поддржува тежината на автентичните креативни артефакти кои го издржале тестот на времето - доволно долго за да создадат нова приказна за уметноста, раскажана преку херојските очи на истата.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР