Кoj како дете (а можеби и како возрасен) не сонувал за куќа на дрво?

1

Доколку се’ уште го имате овој детски сон, може да си го остварите во малку поинаква, помодерна верзија овозможена од високите инженерски достигнување и дизајнерски финеси во денешното современо општество. Наместо мала детска куќичка на дрво, што би рекле за една модерна варијанта од ова – голема структура изградена на дрво или пак куќа изградена околу самото дрво, во која може буквално да живеете? Погледнете го нашиот избор на интересни куќи на дрвја кои варираат од практични и економични, до чудни, модерни и неверојатно скапи градби.

2

3

4

5

6

8

9

7

10

11

12

13

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕдиторијал | Феи Феи
Следна објаваПелистерка календар 2013
Величeњето и практикувањето на креативната страна на животот предизвикана од љубовта кон убавото ја одликува со особен креативен шарм и инспирација затекната на различни места. Пасионирана вљубеничка во визуелните форми на уметност, ја поддржува тежината на автентичните креативни артефакти кои го издржале тестот на времето - доволно долго за да создадат нова приказна за уметноста, раскажана преку херојските очи на истата.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР