Кога се работи за прослава по повод дочекот на новата година, секоја светска метропола дава се’ од себе за истата да биде поинтересна и поуникатна од другата. Така и оваа година, секој од познатите светски центри подготви извонреден јавен дочек на новата година во раскошно, магично и спектакуларно сценарио. Една таква прослава се случуваше во центарот на Англија, Лондон, каде илјадници граѓани и туристи со одбројување ја испратија старата година, а неизбежните огномети на лондонското небо, придружени од ѕвукот на отчукувањето на Биг Бен, приредија неверојатно шоу за дочек на новата, 2013-та година. Нека е среќна!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваBookmobile А47 | Читална во движење
Следна објаваБалерини низ урбаниот хаос | Dane Shitagi
Величeњето и практикувањето на креативната страна на животот предизвикана од љубовта кон убавото ја одликува со особен креативен шарм и инспирација затекната на различни места. Пасионирана вљубеничка во визуелните форми на уметност, ја поддржува тежината на автентичните креативни артефакти кои го издржале тестот на времето - доволно долго за да создадат нова приказна за уметноста, раскажана преку херојските очи на истата.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР