0

Со парите можете да купите куќа, но не и дом.
Со парите можете да купите часовник, но не и време.
Со парите можете да купите кревет, но не и сон.
Со парите можете да купите книга, но не и знаење.
Со парите можете да купите доктор, но не и здравје.
Со парите можете да купите позиција, но не и почит.
Со парите можете да купите крв, но не и живот.
Со парите можете да купите секс, но не и љубов.
– Кинеска народна мудрост 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБел и стилски стан
Следна објаваПламен сјај – Трејси Шевалие
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ