1

Ви претставуваме дом кој е позитивен пример за балансиран, стилски и убаво испланиран простор за живеење. Станува збор за бел и простран ентериер во Шведска, чиј внатрешен дизајн е типичен за овој регион. Тој е едноставен, светол и кохезивен, а планот на станот е со отворен распоред. Трпезаријата, кујната и дневниот престој споделуваат еден голем простор, односно комуницираат како целина. Секоја зона има посебна атмосфера, иако имаат повеќе заеднички елементи. Во ентериерот е воочлив континуитет на стилската тема, со палета на бои која е воздржана и ограничена. Белата боја е применета како основа за поголемиот дел од декорот, од ѕидовите, таваните, па се’ до подот. Воочливи се и суптилни колоритни допири во секоја област, најповеќе со акценти во пастелни нијанси. Животниот амбиент во дневната соба е светол и транспарентен, а облагороден со фини детали, како стилската масичка за кафе и аголниот камин кој создава топла и гостопримлива атмосфера. Спалната соба, пак, разиграна е со мебел кој ги комбинира црвената и розовата боја. Прекрасно уреден ентериер, зар не? Погледнете ги фотографиите и одберете ја омилената идеја.

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПејзаж омеѓен со сонот | Миливоје Новаковиќ – Кањош
Следна објаваКолку вредат парите?
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ