Фотографија, дел од едиторијалот  “Lignes de Fuite” за ноемвриското издание на Vogue Paris, со преубавата Nadja Bender. Фотограф Glen Luchford, стилист Marie Chaix.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОлтар од книги
Следна објаваSUPERGLAMOUROUS чевли
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

1 коментар

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР