Breakfast Interrupted е видео кое што дефинитивно нема да ве остави гладни. Целта е да се прикаже храната на еден убав и необичен начин, со што се добива совршена хармонија на вкусот и уметноста. Уживајте!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНема место како ова | Brazenhead Books
Следна објаваНаправи сам | Вазни од шишиња и тегли
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ