„Argo“ е филм базиран врз историското спасување на шесторица американски дипломати, во 1979 година, за време на заложничката криза во Иран. Бен Афлек ќе биде Тони Мендез агент од  CIA  кој треба да ги изнесе заложниците надвор од Иран без притоа да привлече внимание од тамошните власти.

Жанр: Драма – Историја – Трилер

Режија: Ben Affleck

Актери: Ben Affleck, Bryan Cranston и John Goodman

Премиера во САД: 12 Октомври 2012

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако да и раскинете на вашата девојка?
Следна објаваGardens by the bay | Сингапур
Афирмацијата на уметничките вредности обелоденети преку седмата уметност е нејзин печат врз креативната страна на животот. Во чекор со последните ажурирања од својата област, внимателно ја унапредува уметноста. Суптилното комуницирање преку музиката и користењето на мултимедијалниот приказ на уметноста ја прават непоправлив оптимист и трагач кон суперлативот од светски убавини.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР