Пред извесно време Ви презентиравме шминка за очи испирирана од суперхероите. Сега повторно Ви пласираме шминка инспирирана од суперхерои, но овојпат станува збор за шминка на усни. Соработката на фотографот Џонатан Нолс и мејк ап артистот Селин Нонон, вроди серија на фотографии, каде суперхероите се портретирани на усните на моделите со помош на шминка. Овој навистина интересен уметнички израз ги вклучува симболите на Супермен, Бетмен и Капетан Америка насликани на женските усни.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕден човек
Следна објаваТри минути љубов
Величeњето и практикувањето на креативната страна на животот предизвикана од љубовта кон убавото ја одликува со особен креативен шарм и инспирација затекната на различни места. Пасионирана вљубеничка во визуелните форми на уметност, ја поддржува тежината на автентичните креативни артефакти кои го издржале тестот на времето - доволно долго за да создадат нова приказна за уметноста, раскажана преку херојските очи на истата.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР