Здружението “Млади за љубов”, попознати како гушкачите Ве покануваат на голема хуманитарна забава за Јоце Блажевски која ќе се оддржи во вторник, 29ти Мај во Caffe Stobi во ГТЦ.
За музичкиот дел ќе бидат задолжени Dj Vlad и Bony Coxy (CGW), ќе има промоција на коктели, многу забава и гратис прегратки.

Помогнете му на Јоце да ги собере потребните средства за што побрзо да замине на петтиот третман со матични клетки во Москва.

Можете да донирате и на жиро сметки во следниве банки:

*Стопанска банка АД – Скопје: трансакциска сметка 200000207845578

*Комерцијална банка АД – Скопје: бр.на сметка 300007071578620

*NLB Тутунска банка – Скопје: трансакциона сметка: 210-5016352013.14

Донации од странство:

* NLB Tutunska Banka – AD Skopje, Vodnjanska no. 1, 1000 Skopje
IBAN Code MK07210501635201314
SWIFT TUTNMK22
Jovica Blazevski
ul.Vlae br 55 Karposh, Skopje
R. Macedonia

или во касите за донација поставени на Меѓуградската автобуска, на Аеродромот Александар Велики и Базенот Карпош.

Бидете хумани, помогнете!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБезвременската боб фризура
Следна објаваКоктел жонглер мајстор
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР