За денес одбравме еден навистина кретаивно дизајниран предмет – гитара во форма на змеј. Оваа т.н Draco гитара е креација на компанијата “Еmerald Guitars“ и се смета за една од најимпресивните гитари создадени некогаш.Оваа гитара со неверојатен изглед, а истовремено и функционална е рачно извајана во Тајланд и за поефектен изглед очите на змејот се направени од LED диоди и сјаат во сафирно сина боја.

“Клиентот за кого е изработена оваа уникатна гитара,го видел добро познатиот Lee Hom змеј и посака гитара со таков облик. Бидејќи тоа требаше да биде бас гитара, ни требаше поголема платформа на која ќе се работи. За среќа се помина добро и на крај добивме преубав змеј во лет кој беше наградуван повеќе пати“ – задоволно вели креаторот.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на ден | Пријателство
Следна објаваГрадот каде сè е дозволено | Амстердам
Пишувајќи за уметноста, успешно се грижи за шарената страна на животот, за категоријата која ја истакнува величината на вистинската страст и го бои светот. Ставовите и принципите ги креира како резултат на вечната битка помеѓу традиционалното воспитување и либералната наклонетост кон новото време.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР