Фотографирањето храна е предизвик за секој фотограф. Постои нешто фасцинантно во оваа работа, а особено кога станува збор за фотографија на десерти. Ние не знаеме некој, кому не му се допаѓаат овие мали слатки задоволства. Целта на оваа фотографија е да го улови вашето внимание, да се загледате, да уживате во боите, преливите, овошјето се додека не ви дојде плунка на устата. Ние за вас одбравме галерија на преубави фотографии од десерти, кои ќе ве натераат да ја постетите најблиската продавница за слатки.

Предупредување: Не лижете го мониторот на вашиот компјутер!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМорковот, јајцето и зрнцата кафе
Следна објаваЅидови во разни форми
Пишувајќи за уметноста, успешно се грижи за шарената страна на животот, за категоријата која ја истакнува величината на вистинската страст и го бои светот. Ставовите и принципите ги креира како резултат на вечната битка помеѓу традиционалното воспитување и либералната наклонетост кон новото време.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР