Видео објаснување за типографијата и инспирацијата користена за логото на тенискиот првак Новак Џокович. Погледнете.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Очекувања
Следна објаваТарагона | Шпанија
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР