Симпатична Велигденска фотографија на бебе облечено во облека од снежно бело зајче: умешноста на австралијанката Ана Гедс, имено фотограф-гениј која ја перцепира убавината и чистотата на бебињата од апсолутно креативен агол, гарантира прекрасна фотосесија каде искреноста на детската насмевка добива на доминација. Слаткото бебе-зајче кое позира како најголем професионалец, овој пат ни помага да Ве упатиме кон уживање во престојниот викенд. За многу години Велигден, Христос Воскресе.

555

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУметност од дрво | Тоше Секулоски
Следна објаваCinque Terre (Пет Земји) | Италија
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР