18И конечно ја дочекавме пролетта. Пролетта е доба кога секогаш одново ја спознаваме убавината на овој свет. Таа е симбол за надеж, сила, енергија и љубов. Таа е инспирација и мотив сама по себе. Во пресрет на календарското пристигнување на пролетта, ви претставуваме прекрасни пролетни фотографии, кои ќе направат да се почувствувате живи и радосни што сте дел од оваа планета. Кој може да остане рамнодушен кон раззеленетата природа, расцутените дрвја, птиците и детските игри? Посакајте и топло добредојде на пролетта во вашиот живот. Здраво, Пролет!

1

2

3

4

5

6

7

9 111

10

8

11

12 111

13

14

15

16

17

28_spring

19

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваШто прават верверичките во слободното време?
Следна објаваСвадба низ светот за 83 дена
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ