Што да правите ако не можете да се договорите со партнерот каде да ви биде свадбата и во каков стил? Cheetah Platt и Rhian Woodyard од Лос Анџелес го пронашле вистинското решение! Тие се договориле да се венчаат во 38 различни делови од цел свет и тоа за 83 дена. Парот пристигнал на првата дестинација на 8 февруари и оттогаш се венчале во Индија, Тајланд, Колумбија и многу други држави. И не само тоа, туку успеале и од секое нивно патување да направат интересни и оригинални свадбени фотографии на кои позираат во необични, акробатски пози. Прекрасна идеја, зар не? Погледнете дел од фотографиите во продолжение.

Египет

1

Ирска

2

Индија

3

Тајланд (лево), Кенија (десно)

4

Кенија

5

Шпанија (лево), Индија (десно)

6

Ирска

7

Тајланд

8

Колумбија

9

Шпанија

10

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗдраво, Пролет!
Следна објаваНеделен хороскоп (23-29 март)
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ