Бриони

Патувањата прават да се чувствуваме добро на многу начини. Поради нив сме посреќни, пообразовани, поисполнети, но за жал понекогаш патувањата бараат финансии кои во одредени моменти ги немаме. Сепак, ние сме среќни што живееме во нашата земја која е полна со природни убавини, историски знаменитости, добра храна и која од секој агол навистина вреди да се види.

Но, не така далеку, можеме да ја посетиме и Хрватска која е полна со поинакви пејсажи, култура и природна убавина.

Подолу ви пренесуваме 5 места во Хрватска кои се едноставно неверојатно убави и кои мора да ги посетите барем еднаш во животот. Со оглед на тоа дека доаѓа поубаво време, патувањето во природа е одличен избор за кратки одмори.

1. Националниот парк Плитвички езера

2. Око на земјата (извор на реката Цетина)

3. Национален парк Крка

4. Национален парк Бриони

5. Национален парк Корнати

СПОДЕЛИ
Претходна објаваNINE WEST: тренди и женствена колекција на чевли и сандали
Следна објаваЧасови по емпатија како дел од Националната наставна програма во Данска
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ