Фризурата е дел од стилот на една личност.

Таа зборува многу за нас, така што луѓето кои ги сакаат и ги следат модните трендови, ќе ги засакаат и новите облици на косата.

За тоа какви фризури ќе се носат во 2022 година, можете да прочитате тука.

Што се однесува до фризурите, оваа година акцентот ќе биде ставен на плетенките.

Но, кога станува збор за шишање, во 2022 година се наметнуваат три тренди фризури. Доколку ви е досадна вашата фризура и сакате промена, во продолжение ќе ви откриеме кои фризури ќе бидат најмодерни оваа година.

1. Слоевито шишање 

2. Француски боб

3. Рамни тенки шишки

СПОДЕЛИ
Претходна објава10 најзастапени трендови во дизајнирање на ентериериери за 2022 година
Следна објаваGUCCI ја прославува Годината на Тигарот со нова колекција (одлично видео)
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ