Знаеме дека многу луѓе се мачат да им подарат подароци на своите сакани, па затоа решивме да ве инспирираме и да ви ја олесниме работата каков подарок да ставите под елката или во “чизмата” над каминот.

Не заборавајте дека најдобриот подарок е вашето внимание и љубовта што неуморно треба да им ја давате на вашите најблиски.

1. Што да му подарите на партнерот за празниците кои следат? Партнерот можете да го израдувате со билети за театар за некоја интересна претстава, но ниту парфем или кошула не се лоша идеја.

2. Што да и подарите на партнерката? Веруваме дека со долна облека како подарок за жена, во која и двајцата ќе уживате, не можете да погрешите.

3. Што да му подарите на колега/колешка од работа? Можеби најкорисен подарок за колега е планер за 2022 година.

4. Што да подарите на пријател/ка? Никогаш не можете да погрешите со шише од вашиот омилен пијалок бидејќи тоа ќе ви овозможи забава и незаборавно дружење.

5. Што да им подарите на ќерка/син? Сите знаеме дека децата најмногу сакаат играчки, затоа почестете ги со една.

6. Што да и подарите на мајката? Сметаме дека одењето на шопинг со мајката е најдобриот подарок бидејќи не само што ќе ја израдувате со материјален подарок, туку и со времето што ќе го поминете со неа.

7. Што да му подарите на таткото? Знаеме дека мажите не се премногу љубители на козметиката, па ова е одлична можност да подарите нешто од козметика како што е лосионот за после бричење.

П.С. Дефинитивно најдобриот подарок е оној кој им е потребен на вашите најблиски, затоа внимателно слушајте што им треба и што сакаат да купат за да ги изненадите.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодерен стан во Лондон кој освојува со есенско-зимска топлина
Следна објава„Holiday House“ : празнична кампања на Louis Vuitton режирана од Roman Coppola
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ