Уметност за нокти: трендови кои ги испробуваме оваа есен …

Иако наједноставното обично е најдобро, барем кога се работи за маникир, понекогаш ни треба како една трошка, нешто малку поинаку.

Овде влегува во игра и уметноста за нокти, но пред да размислите за маникир кој е некогаш премногу, знајте дека и уметноста на ноктите може да биде намалена – на крајот на краиштата, погледнете во нашата галерија!

Од необични облици во разни бои, преку омбре техника, па сè до малку поинаков француски маникир – есенските трендови ни нудат можност да ги задржиме ноктите во центарот на вниманието!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛондонски пентхаус дизајниран од сопругот на принцезата Беатрис
Следна објаваИталијанските готвачи ја открија тајната на совршено зготвени “al dente” тестенини
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ