Шминката е дел од секојдневната рутина на многу жени …

Иако секоја жена има свои мали трикови кои ги прават големи мајстори, ние одлучивме да ви откриеме трикови за шминкање кои дефинитивно ќе ви дадат подобра и долготрајна шминка.

1. Наместо вообичаена примена на пудра во прав со четка, нанесете ја со блендер (beauty blender). Оваа техника ќе ви даде поприроден изглед.

2. Ако користите и спреј за сетирање, нанесете го со помош на beauty blender. Се прашувате како? Со спрејот испрскајте го блендерот, а потоа намачкајте го на лицето.

3. За контури на носот, користете ја најмалата можна четка за hihgliter, бидејќи така подобро ќе направите контури на носот.

СПОДЕЛИ
Претходна објава5 домашни растенија кои го прочистуваат воздухот
Следна објаваМодни лекции кои ги научивме од хероините на уличниот моден стил!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ