Свежи и нежни, летните ароми се совршени за да не освежат како морски ветер …

Во летните горештини, потрагата по свежина и леснотија минува и низ мирисите: деликатни парфемски композиции со цветни или цитрусни ноти кои обезбедуваат моментална благосостојба и задоволство.

Мирисите на летната сезона се како морско ветре кое не гали и обновува, подобрувајќи го нашето расположение со својата виталност и енергија.

Длабоките ноти на дрво и килибар им даваат место на посветли и балго кисели нијанси, нежна нота на цвеќе, шеќер и тропски мириси.

Затоа парфемите се оаза на задоволство во кое можеме да зарониме, а подобро е да се избере „eau“ во лето: без разлика дали се тоалетни води, колонска вода или парфемска, тие се испраливи и свежи, совршени за издашно прскање.

Ги одбравме најдобрите, дефинитивно летни парфеми кои ќе ве маѓепсаат со своите ароми.

ARCIPELAGO DONNA, EAU DE TOILETTE, 100 ML

 EAU D’HADRIEN PARIS-FLORENCE LIMITED EDITION, EAU DE PARFUM, 100 ML

ACQUA DI PARMA – BERGAMOTTO DI CALABRIA LA SPUGNATURA, EAU DE TOILETTE, 130 ML

 BVLGARI – EAU PARFUMÉE AU THÉ VERT, EAU DE COLOGNE, 75 ML

 DIOR – MISS DIOR BLOOMING BOUQUET, EAU DE TOILETTE, 50 ML

 CHANEL – CHANCE EAU FRAÎCHE, EAU DE TOILETTE, 50 ML

GUCCI – GUCCI BLOOM ACQUA DI FIORI, EAU DE TOILETTE, 30 ML

GUERLAIN – AQUA ALLEGORIA PERA GRANITA, EAU DE TOILETTE, 75 ML

LANCÔME – Ô DE LANCÔME, EAU DE TOILETTE, 125 ML

XERJOFF – 1986, EAU DE PARFUM, 50ML

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОваа есен: поминете незаборавен викенд во Соренто!
Следна објаваИнспирација: Како да носите миди здолниште на инспиративен начин
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ