Од класични црвени до вистинско ремек-дело на ноктите …

Кратките нокти, пред сè, се практични, модерни и убави.

Користејќи ги овие најразновидни идеи за уметност на нокти, ќе го разоткриеме митот дека е невозможно да се создаде нешто покомплексно на кратки нокти отколку еднобоен лак.

Природноста е повторно во мода, а со тоа ноктите стануваат пократки и имаат поприродна форма. Покрај тоа, на страниците на одличните списанија, сè повеќе можеме да ги видиме sвездите со убав и уреден маникир на кратки нокти ко0јизгледа женствено и многу убаво.

Подготвивме неколку предлози за дизајн на нокти, така што ќе имате доволно идеи, дури и ако одлучите да го менувате вашиот маникир секој втор ден.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДа имате најдобар пријател е добро за вашето здравје!
Следна објава‘Colorscape’ – Нова ликовно-модна приказна на креаторката Росица Мршиќ
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ