Секој родител сака да му го даде најдоброто на своето дете…

Како и да е, само неколку ќе можат да го сторат тоа, доколку нивното дете сака хеликоптерски кревет, со (Dragons of Walton Street) -Змејови од улицата Волтон.

Со рачна изработка во форма на хеликоптер е направен по нарачка и е прилагоден на својот пилот со уникатна контролна табла која содржи џојстик, брзинометар, часовник и радио со вграден звучник. Креветот е исто така опремен со пар USB од внатре, додека надворешноста е украсена со сино и бело осветлување.

Копчињата што се наоѓаат надвор, исто така, можат да се активираат, додека децата можат да се искачат до својот пропелер со помош на скала, каде што се наоѓа нивната работна маса.

Во суштина, ова е парче мебел им дава можност на децата да ги претворат своите фантазии и мечти во реалност.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваChanel – Смели панк стилови!
Следна објаваМода: Будоар со прекрасни креации!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ