Смели панк стилови ја акцентираа првата досега дигитална презентација на познатиот бренд …

Настанот Paris Couture Week во Париз, за прв пат се одржуваше виртуелно, како резултат на пандемијата на вирусот корона, а брендот Chanel претстави изглед со 30 фотографии и видео, истакнувајќи ги најновите креации на Вирџинија Вијард за луксузниот бренд.

„Размислував за панк принцезата која излегува од Le Palace во зора“, рече дизајнерката, потенцирајќи елементи како што е фустан од тафта и парчиња накит кои можат да се видат во целиот асортиман.

„Инспирацијата за оваа колекција беше повеќе од Карл Лагерфелд отколку оа Габриела Шанел. Карл би одел во Le Palace, придружуван од рафинирани и убави жени, кои исто така би биле ексцентрични “.

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДали е Plex’Eat – иднината на рестораните во периодот на вирусот корона?
Следна објаваСовршен за деца – кревет во форма на хеликоптер!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ