Избор на убави парфеми…
Подготвени сме да тврдиме дека овие ароми лесно можат да се припишат и на оние кои се пријатни и за окото.

Покрај прекрасните акорди, шишињата на овие мириси се спектакуларни, верувајте ни, овие парфеми ќе ве направат колекционер.

Најдовме пет вредни парфеми кои можат да ја надополнат вашата колекција …

Guerlain Muguet

Chanel Chance Perfume Pencil

Miss Dior Rose N’Roses

Lancôme La Nuit Trésor

Saffron Lazuli

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДиета со грејпфрут: Како да изгубите неколку килограми до следниот викенд?
Следна објаваДенес се одбележува Меѓународниот ден на Музеите
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ