Вежбањето и здравата исхрана се секогаш добра идеја, а сега е совршено време да го донесете вашето тело во топ форма. Сигурни сме дека секоја жена барем еднаш во животот посакала да има рамен стомак и совршен задник, а со тоа и поголема самодоверба. Верувале или не, совршената линија не бара многу, само малку волја и напор, и ние сме тука да ве мотивираме!

Во краткото видео во продолжение има неколку ефективни вежби за кои не ви требаат никакви фитнес додатоци и можете да ги правите дома без никакви проблеми. Заборавете на сите изговори, стоп за одложување и започнете денес бидејќи вашето тело ќе ви биде благодарно.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваLouis Vuitton ја претстави најновата колекција на мебел
Следна објаваКако да се привлече позитивна енергија во домот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР