Луксузниот моден бренд Louis Vuitton неодамна ја претстави својата најнова, блескава колекција на мебел наречена ”Object Nomades”. Колекцијата може да се погледне на познатиот саем за уметност – Фризес, во Лос Анџелес.

Колекцијата „Objects Nomades“ започна со создавање иновативен дизајн уште во 2012 година, кога Louis Vuitton ги покани дизајнерите од целиот свет да учествуваат во создавање иновативен мебел и украсни предмети што ќе бидат естетски во согласност со традицијата на овој моден гигант која ја негува веќе многу години. Секое парче претставува невидена иновација во дизајнот на мебел за љубителите на дизајнот на ентериер!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНевообичаени парчиња керамика кои ќе ве воодушеват
Следна објаваОдлични вежби за рамен стомак и совршен задник
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР