Уникатни парчиња керамика целосно го преплавија Интернетот во последните неколку години.

Младите уметници од сите делови на светот не престануваат да се радуваат на своите безвременски парчиња и дизајни, а ние секогаш со задоволство ги вклучуваме во декоративниот дел од просторот.

Иако претпочитаме едноставни, минималистички линии на елеганција, овој пат ви претставуваме навистина посебен, малку хумористичен дизајн, кој всушност испраќа моќна, социјална порака, попозната под мотото „Позиција на телото“. Млад, њујоршки скулптор кој се крие зад името ” Партнер на партнери ” од 2012 година, изработува керамички предмети со кои се тематизира движењето на позитивна слика за себе, сексуалност и љубовта кон растенијата. Така, во неговата колекција ќе најдете 3 типа работа: Лица, тело и голи.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСовети за успешно работење од дома
Следна објаваLouis Vuitton ја претстави најновата колекција на мебел
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР