Ако имате прекумерна тежина за време на самоизолацијата, дозволете си еден десерт кој е здрав и е речиси безопасен за фигурата.
Состојки
Желатин – 20 гр
Вода – 100 мл
Овошје (малини, јагоди, боровинки, брусница) – по 200 гр
Шеќер – 3 лажици
Готвење: желатинот измешајте го со вода. Бобинките изматете ги во блендер и додадете од шеќерот по желба. Додадете ги мелените бобинки во желатинот, измешајте, истурете во калапи и замрзнете ги на 3 часа.
Уживајте во вкусен и здрав десерт!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСреќни заедно: Како да поминете без кавги во карантин?
Следна објаваИнтересно: најопасни мостови на светот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР