20 најопасни мостови на светот
Постојат многу интересни мостови во светот. Некои се опасни, додека други само се чини дека се такви.
Еве 20 од најопасните (или изгледаат опасни) мостови во светот:

The Monkey Bridges – Vietnam

The Royal Gorge Bridge – Colorado

Hussaini Hanging Bridge Located – Pakistan

The Seven Mile Bridge located – Florida

Washington State bridge

The Pontchartrain Causeway – Pontchartrain, Louisiana

The Canopy Walk, which is located – Ghana

The Langkawi Sky Bridge – Malaysia

The bridge over Mount Titlis – Switzerland

The Vitim River Bridge is located – Russia

Puente de Ojuela – Mexico

The Quepos Bridge – Costa Rica

Sunshine Skyway Bridge – Florida

Eshima Ohashi Bridge – Japan

The Bridge of Immortals – China

The Montenegro Rainforest Bridge – Costa Rica

The U Bein Bridge – Myanmar

The Storseisundet Bridge – Norway

The Carrick-a-Rede Rope Bridge – Ireland

The Sidu River Bridge – China

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДетокс: Вкусен и здрав десерт!
Следна објаваСок од домати – вашиот помошник во борбата против вирусите!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР