Супермоделите пијат сок од целер за да не се разболат!

Грижата за имунитет привремено ги потисна сите други позиции на списокот за убавина на славните личности  – од целулит до стареење.

Сите разговори се за тоа, како да му помогнеме на организмот да се зајакне заради опасност од коронавирусот.

На својот профил на Инстаграм, супермоделот Наоми Кембел, која од сите свои колекшки  најсериозно ја сфати опасноста, ја споделува својата рутина – честопати следејќи ги советите на Ентони Вилијам, попознат како @medicalmedium, автор на најпродавани производи.

Главната инструкција на лекарот е да пиете често свеж сок од целер.

Пред сè, зелениот пијалок ја подобрува цревната микробиотика (ја отстранува штетната слуз), а директна последица на овој процес е зајакнување на имунитетот. Покрај тоа, тој е моќен антиоксиданс.

И што е најважно во нашето тешко време, има силни антиинфламаторни својства. Но! Не сите сокови од целер се подеднакво здрави. За да може да функционира се горе наведеното,  важно е да го пиете правилно. 

Првото правило: За целосно да ги добиете сите лековити придобивки, важно е да се пие свеж сок од целер на празен стомак.

Второ правило: категорично, ништо не треба да се додаде. Инаку, сите негови феноменални придобивки за имунитет се намалуваат или целосно се елиминираат.

Ниту сок од лимон, јаболков оцет, ниту зелени состојки, моркови, вода или мраз не треба да бидат во него. Вака ги убивате неговите лековити својства.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРазговор со повод: Новата пролетна колекција на Силвија Михајловска-‘Алшар Студио’
Следна објаваСреќни заедно: Како да поминете без кавги во карантин?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР