Најдовме рецепт за ослободување на организмот од токсини и губење на тежина, а кој работи веднаш.

Ако овие денови сте внеле повеќе храна и со тоа сте добиле вишок килограми, не очајувајте. Само во вечерната рутина испијте кефир со цимет и самиот организам ќе почне да согорува маснотии, телото ќе се исчисти од токсини, а метаболизмот ќе се забрза.

Измешајте 200 мл. кефир (чуван на собна температура, а не во фрижидер) со половина лажичка цимет. Пијте секоја вечер наместо вечера, а резултатите наскоро ќе бидат видливи.

Циметот го забрзува варењето на храната, ја подобрува апсорпцијата на хранливите материи и го подобрува излачувањето на токсините, покрај тоа го намалува холестеролот и шеќерот во крвта. Многу наскоро ќе се чувствувате полесни и поубави бидејќи оваа напивка влијае и на тенот и на косата.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеколку корисни совети за работа од дома!
Следна објаваПуканките го подобруваат имунолошкиот систем!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР