Светски познатиот патнички портал Trip Advisor по избор на Travellers’ Choice за одредени дестинации секоја година, во зависност од прегледите, оценките и коментарите што ги добија од посетителите претходната година доделува признание
за најубава плажа во Европа за 2020 година, а се наоѓа во Сицилија!

Плажата наречена Spiaggia dei Conigli, позната и како Rabbit beach, се наоѓа на островот Лампедуза, која инаку се смета за едно од најубавите места во цела Италија.

Убавите сини нијанси на морската вода и долгата песочна патека неодоливо потсетуваат на убавините на Карипското Море и Сејшели, така да оваа плажа заслужено победи во оваа категоријата.

По Spiaggia dei Conigli следат Kleftiko на грчкиот остров Milos, плажата Luskentyre во Велика Британија и Playa de Ses Illetes и La Concha во Шпанија.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЖените имаат право да ги уживаат највисоките достапни стандарди на сите полиња!
Следна објаваБез мантил не можеме да ја замислиме пролетта!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР