Може да започнат подготовките за новогодишните празници.

Шанел лансираше новогодишна колекција на козметика наречена Les Ornements de Chanel.

Главната шминкерка на брендот Лусија Пика работеше на создавање на новите производи на шминка. Главната инспирација за создавање на колекцијата беа украсите од парискиот стан на Габриел Шанел во Париз.

Колекцијата вклучува шест палети во боја (каки со бронзени нијанси, чоколадо кафеана, златна, бледо розова, праска и слива), водоотпорен ајлајнер, розов, портокалов и темен кармин, како и компактна пудра и два лакови за нокти.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР