Ако постои нешто, што според мислењето на многумина, го симболизира среќното детство, тоа мора да е рингишпилот или вртелешката …

Брендот Сваровски, постави блескав рингишпил, украсен со петнаесет милиони кристали.

Сместена во Австрија, во прекрасно природно опкружување, овој рингишпил е функционална, интерактивна забава, украсена со 15 милиони Сваровски кристали, заедно со ефикасно поставено нежно осветлување и 12 тавански и шест sидни панели. Рингишпилот е висок 6,5 метри, со пречник од 12,5 метри и може да прими дури дваесет и осум патници истовремено. Уметничкото дело моментално се наоѓа во тематски парк Сваровски Кристалвелтен во Ватнс, Австрија.Коментирајќи ја оваа прекрасна новина, дизајнерот Хајон рече: „Каруселот буди чувства на слобода и радост – тоа е уметничко парче во движење и место каде се создава имагинација. Возбуден сум што многу луѓе ќе можат да бидат транспортирани во бајка. Сваровски има способност да сонува со вас – тие не се плашат од предизвикот и се подготвени да одат еден чекор подалеку за секоја идеја да се оствари “.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТоп 5 есенски трендови во Милано!
Следна објаваThierry Mugler со одлична ревија за пролет 2020!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР