Првата колекција на вазни за цвеќиња создадена од брендот Calvi Brambilla, беше инспирирана од познатата фраза од легендарниот филм Федерико Фелини …

Фразата Asa Nisi Masa нема превод на било кој светски јазик, а Фелини никогаш не го откри нејзиното значење. Трите предлози кои ја сочинуваат оваа колекција се инспирирани од безгрижната природа, сеќавање на старите познати објекти и протагонисти на домашниот живот, што е регулирано со ритамот кој е далеку поинаков од оној со кој се соочуваме денес, а истовремено организиран околу суштинските форми.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваTswalu Kalahariе најголемиот приватен резерват во Јужна Африка!
Следна објаваХит на летната сезона – бандана принт!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР