Банданите имаат чудна приказна. Може да биде поврзана со естетиката на каубојците, како и со хип-хоп културата на деведесеттите години, но и со стајлинзите на Џенифер Лопез на почетокот на 2000-тата.

Во седумдесеттите години од минатиот век, обоените бандани врзани за појасот и помогнаа на ЛГБТ заедницата да се идентификуваат во толпата и да зборуваат за нивните сексуални преференци.

Носталгичниот отпечаток, оваа сезона го вратија три големи брендови одеднаш – Chloe, Alexander Wang и Saint Laurent.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУникатна колекција на вазни Asa Nisi Masa од Италија!
Следна објаваВечерва на „Охридско лето“ Концерт за виолончело и пијано!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР