Некои патници повеќе би сакале да ги прескокнат плажите и да одберат луксузни сафари во Јужна Африка.

Tswalu Kalahari е најголемиот приватен резерват во Јужна Африка, кој зафаќа повеќе од 1.090 квадратни километри. Саваната и планините на овој резерват содржат повеќе од 80 видови цицачи и стотици видови птици.

Пикник со шампањ покрај дивите слонови, приватна платформа за набљудување на дивиот свет и извонредениот поглед, ќе ви даде можност да се обедините со природата.

Најевтиното сместување ќе ве чини 500 долари, додека за 3.000 долари за една ноќ ќе имате можност да уживате во многу поексклузивно сместување

СПОДЕЛИ
Претходна објаваGUCCI – модна кампања есен 2019!
Следна објаваУникатна колекција на вазни Asa Nisi Masa од Италија!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР